← НАЗАД НА БОЗА
СЕ ТУШИРАТЕ ЕДНАШ ДНЕВНО? ЕВЕ ВО ШТО ГРЕШИТЕ: дерматолозите укажуваат на грешките при бањањето

СЕ ТУШИРАТЕ ЕДНАШ ДНЕВНО? ЕВЕ ВО ШТО ГРЕШИТЕ: дерматолозите укажуваат на грешките при бањањето

Туширањето е секојдневна рутина, а докторите укажуваат на грешките при бањањето. Туширањето е ритуал кој сите го практикуваме и кој е составен дел од...

Убавина | Нема коментари

10 совршени маски на кожата склони кон акни

10 совршени маски на кожата склони кон акни

Маски препорачани од врвни дерматолози. Постои совршена маска за сè - за сјај на кожата, за хидратација, за смирување на црвенилото, но како да се избере...

Убавина | Нема коментари

Ако сакате шминката да ви остане цел ден на лицето, треба да го направите ова

Ако сакате шминката да ви остане цел ден на лицето, треба да го направите ова

За да се осигурате дека make-up-от ќе ви потрае подолго на лицето, постојат три едноставни начини. Одржувањето на постојаноста на шминката на твоето лице е...

Убавина | Нема коментари

Chic и елегантна фризура за секоја пригода

Chic и елегантна фризура за секоја пригода

Понекогаш едноставно немаме доволно време за стилизирање на нашата коса, а сакаме да имаме шик фризура, која ќе го надополни нашиот outfit и make up. За среќа...

Убавина | Нема коментари

Summer look: Најубави летни фризури кои можете брзо и лесно да ги направите!

Summer look: Најубави летни фризури кои можете брзо и лесно да ги направите!

Ние сме подготвени за летни фризури кои изгледаат божествено и лесно се прават! Што се однесува до најтоплата сезона, зборуваме за голем број на...

Убавина | Нема коментари

Совршен маникир за само 60 секунди

Совршен маникир за само 60 секунди

Avon и оваа пролет ја одбележува со рулет на бои: претставува дури 25 нијанси на новиот лак за нокти AvonTrue PROSpeed. Можете да уживате во совршените нокти, во...

Убавина | Нема коментари

Зошто треба да додадеме ананас во нашата beauty рутина?

Зошто треба да додадеме ананас во нашата beauty рутина?

Нова go-to beauty состојка. Подготвени сме за најновиот додаток кој може да се најде меѓу состојките на производите за нега на лицето. Да, зборуваме за...

Убавина | Нема коментари

Поштедете ги од високи потпетици!

Поштедете ги од високи потпетици!

Доколку носите високи потпетици, добро размислете за здравјето на нозете и стапалата. На чевлите во кои ногата се лизга нанапред, оставајќи три прста...

Убавина | Нема коментари

ОДЛИЧЕН ТРИК ЗА ДЕВОЈКИТЕ СО ШИШКИ: Како да имате совршени шишки во текот на целиот ден

ОДЛИЧЕН ТРИК ЗА ДЕВОЈКИТЕ СО ШИШКИ: Како да имате совршени шишки во текот на целиот ден

Сакате шишки, но не се осмелувате да го направите овој чекор поради потреба од одржување? Тоа веќе не е проблем! Ако некогаш сте имале шишки, мора да сте...

Убавина | Нема коментари

ТАЈНАТА НА СВЕТСКИТЕ ФРИЗЕРИ „5,5“: Измерете го лицето и проверете дали треба да носите кратка коса

ТАЈНАТА НА СВЕТСКИТЕ ФРИЗЕРИ „5,5“: Измерете го лицето и проверете дали треба да носите кратка коса

Кратката коса е апсолутен хит оваа сезона. Слушајте ги советите на светски реномирани фризери и откријте дали ја имате вистинската форма на лице за...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk