← НАЗАД НА БОЗА
Кои трендови ни се омилени оваа сезона кога станува збор за лакови за нокти?

Кои трендови ни се омилени оваа сезона кога станува збор за лакови за нокти?

Што велите за црниот лак за нокти за пролет? Лакот за нокти е навистина детаљ што може да ја смени целата  модна комбинација, а оваа сезона забележавме...

Убавина | Нема коментари

5 beauty производи кои треба да ги имате во канцеларијата

5 beauty производи кои треба да ги имате во канцеларијата

Често се случува да нанесете само половина од вашата шминка, пред работа. Вие не сте единствени! За да успееме успешно да се избориме со овој проблем,...

Убавина | Нема коментари

ОРИГИНАЛЕН ПАРФЕМ ИЛИ КОПИЈА: еве како да ги идентификувате лажните парфеми кои траат кратко

ОРИГИНАЛЕН ПАРФЕМ ИЛИ КОПИЈА: еве како да ги идентификувате лажните парфеми кои траат кратко

Поскапите парфеми траат подолго и често имаат способност да сменат три или четири мирисни ноти за неколку часа по нанесувањето. Ние ги препознаваме...

Убавина | Нема коментари

ВЕЧНА ДИЛЕМА ЗА ЖЕНИТЕ – КОЈА МАСКАРА ДА ЈА ИЗБЕРЕМЕ?

ВЕЧНА ДИЛЕМА ЗА ЖЕНИТЕ – КОЈА МАСКАРА ДА ЈА ИЗБЕРЕМЕ?

Ова се основните правила при избор. Ако сакате совршени трепки, тие секако не можат да бидат такви, ако не направите добар избор на маскара. Понудата...

Убавина | Нема коментари

Како најдобро да ја исушите вашата коса

Како најдобро да ја исушите вашата коса

Со цел вашата коса да изгледа убаво и негувано, споделуваме едноставни совети кои треба да ги користите при фенирањето. Целосно сува коса Фризерите...

Убавина | Нема коментари

КАКО ДА КОРИСТИТЕ СЈАЈ ЗА УСНИ ОВАА ПРОЛЕТ: лесна шминка за сензуални усни

КАКО ДА КОРИСТИТЕ СЈАЈ ЗА УСНИ ОВАА ПРОЛЕТ: лесна шминка за сензуални усни

Сите љубителки на природен и свеж изглед ќе имаат многу причини за радост, бидејќи сјајот за усни се враќа на голема врата во 2019 година. Оваа пролет,...

Убавина | Нема коментари

ТАЈНАТА НА СОВРШЕНАТА ФРИЗУРА: Изберете ја бојата на косата според обликот на вашето лице

ТАЈНАТА НА СОВРШЕНАТА ФРИЗУРА: Изберете ја бојата на косата според обликот на вашето лице

Природната боја на косата одамна е надвор од мода, освен ако немате некоја многу интересна нијанса. Еве неколку совети за тоа како да ја изберете...

Убавина | Нема коментари

Течни пудри создадени за мрсна кожа

Течни пудри создадени за мрсна кожа

Каква пудра да изберете ако имате кожа која брзо се мрси? Нанесовте пудра и излеговте од дома со совршена кожа за да се погледнете во огледалото по...

Убавина | Нема коментари

Термална вода – beauty производ кој ѝ ја враќа свежината на кожата

Термална вода – beauty производ кој ѝ ја враќа свежината на кожата

И покрај тоа што ја поврзуваме, главно, за топлите, летни денови, термалната вода е производ кој неверојатно и одговара на кожата на лицето и треба да...

Убавина | Нема коментари

ПРОЛЕТЕН детокс на лицето: Со оваа маска, лицето ќе ви заблеска, а состојките веќе ги имате!

ПРОЛЕТЕН детокс на лицето: Со оваа маска, лицето ќе ви заблеска, а состојките веќе ги имате!

Едноставно и лесно! На пазарот постојат многу производи за нега на кожата кои „ветуваат“ дека ќе ја обноват нашата „природна убавина“, ќе ја...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk