← НАЗАД НА БОЗА
За лице без брчки не секогаш ви требаат скапи креми – Применете ги овие неколку вежби и гледајте како се создава магија!

За лице без брчки не секогаш ви требаат скапи креми – Применете ги овие неколку вежби и гледајте како се создава магија!

Против брчките, несаканите гласници на возраста, кремите и хируршките интервенции не се единственото решение. Со одредени видови на мускулна...

Убавина | Нема коментари

4 трикови за брз утрински make up look

4 трикови за брз утрински make up look

Знаеме дека самата помисла на шминкање, во утринските часови, кога сте во брзање и не знаете што да направите попрво, малку ве прави вознемирени. Затоа,...

Убавина | Нема коментари

Hermès лансира beauty линија!

Hermès лансира beauty линија!

Одлична вест за сите љубители на легендарниот француски бренд. Легендарната француска модна куќа Hermès објави возбудливи вести, наскоро ќе го видиме...

Убавина | Нема коментари

Идеални фризури за дами со густа коса

Идеални фризури за дами со густа коса

Со оглед на тоа што косата е она што ја краси секоја жена и ја прави попривлечна, не е ни чудо што секој од нас сака косата да му биде секогаш убава,...

Убавина | Нема коментари

Еве што треба да направите веднаш по ТУШИРАЊЕТО!

Еве што треба да направите веднаш по ТУШИРАЊЕТО!

Од тоа зависи здравјето на вашата кожа! Потребни се само три минути! Да се води соодветна грижа за сопствената кожа е многу важно. Редовното чистење и...

Убавина | Нема коментари

Постигнете природно темен тен со овие 10 бронзери

Постигнете природно темен тен со овие 10 бронзери

Никогаш не е премногу рано да се подготвите за летото. Бронзерот е производ што ретко го користиме во секојдневната шминка, но во пролетните месеци на...

Убавина | Нема коментари

Најдобар трик за фенирање

Најдобар трик за фенирање

Ако имате проблеми со фенирањето и многу често вашата коса е непослушна, наместо да бидете рамна и мазна, можеби не сте запознаени со златното фризерско...

Убавина | Нема коментари

Голем тренд за 2019 година: Како да ја носите новата омилена нијанса на коса!

Голем тренд за 2019 година: Како да ја носите новата омилена нијанса на коса!

Ви преставуваме неколку предлози за комбинирање на оваа модерна боја на косата во неколку стилови. Ако некогаш сте се запрашале зошто, буквално,...

Убавина | Нема коментари

Нов beauty тренд: Што е skin fasting?

Нов beauty тренд: Што е skin fasting?

Дали понекогаш ве заморува самата помисла на сите чекори, што се дел од вашата рутина за нега на лицето? Можеби skin fasting е решението за вас. Ова е нов...

Убавина | Нема коментари

Попладневна дремка за СВЕЖ ТЕН

Попладневна дремка за СВЕЖ ТЕН

Со цел да се зачува кожата во текот на денот кога е изложена на ветер и ниски температури, важно е да имаме соодветен сон. Докторот Julija Ce вели дека ова е...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk