← НАЗАД НА БОЗА
Beauty трендови во духот на претстојната празнична еуфорија

Beauty трендови во духот на претстојната празнична еуфорија

Празничното време е пред вратата, а со него и новите beauty трендови, кои ќе ги користиме како дел од секојдневната make-up рутина, или како дел од посебни...

Убавина | Нема коментари

Познатата шминкерка открива: Со помош на овој трик, усните ќе ви изгледаат поголеми! Потребни ви се само овие ДВЕ РАБОТИ!

Познатата шминкерка открива: Со помош на овој трик, усните ќе ви изгледаат поголеми! Потребни ви се само овие ДВЕ РАБОТИ!

Најважна е хидратацијата на усните. Познатата шминкерка на славните личности, Кејт Сајнот откри интересен трик со помош на кој ѕвездите визуелно...

Убавина | Нема коментари

Мал трик со маскарата за природен изглед на трепките

Мал трик со маскарата за природен изглед на трепките

Маскарата е омилениот make-up производ на многу жени, бидејќи во истиот момент прави чудо од нашите трепки и му дава сензуалност на нашиот поглед. Make-up...

Убавина | Нема коментари

НЕ СТЕ НАСПИЕНИ? Ослободете се од подочниците во два едноставни чекори

НЕ СТЕ НАСПИЕНИ? Ослободете се од подочниците во два едноставни чекори

Не е лесно во утринските часови да се сокрие фактот дека сте имале непроспиена ноќ затоа што ве издаваат изразените подочници. Нив можат да ги...

Убавина | Нема коментари

Најпопуларните сетови за убавина на пазарот кои што можете да и ги подарите на секоја девојка

Најпопуларните сетови за убавина на пазарот кои што можете да и ги подарите на секоја девојка

Времето на дарување се доближува, а beauty подароците никогаш не биле поубави. Времето на дарување допрва доаѓа, но секогаш е убаво да се примаат и даваат...

Убавина | Нема коментари

Типични грешки што се прават кога користиме сунѓерче за нанесување на шминка

Типични грешки што се прават кога користиме сунѓерче за нанесување на шминка

Откако ќе ја усоврши примената на сунѓерче за шминкање, за нанесување на основа, веќе нема да се шминкате без него! Пред неколку години, овој волшебен...

Убавина | Нема коментари

Направете маска од кафе за лице и коса: идеална за студените денови!

Направете маска од кафе за лице и коса: идеална за студените денови!

Во постудените денови, на кожата и косата им е потребна посебна нега. Студеноста може да ја наруши вашата убавина, а со цел да го заштитите лицето и...

Убавина | Нема коментари

САМО ЕДНА СОСТОЈКА ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ ДА ГИ СКРОТИТЕ ЛОКНИТЕ

САМО ЕДНА СОСТОЈКА ЌЕ ВИ ПОМОГНЕ ДА ГИ СКРОТИТЕ ЛОКНИТЕ

Хидратира, ја храни и прави косата сјајна, мека и уредна. Доколку сакате да ги дефинирате вашите нескротливи локни, а во исто време и да ги храните...

Убавина | Нема коментари

3 совети со кои секое утро на работа ќе отидете убави

3 совети со кои секое утро на работа ќе отидете убави

Навистина е тешко секогаш да бидеме расположени со првиот аларм да се дотераме за почетокот на својот работен ден. Сепак, не можеме да одиме несредени на...

Убавина | Нема коментари

10 маскари за чувствителни очи

10 маскари за чувствителни очи

Откријте ги одличните нежни маскари кои што ќе им одговараат и на најчувствителните очи. Изборот на вистинската маскара може да биде вистински...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk