ШоуБиз

Како Хајди Клум и Сил бркаат зли духови за ноќта на вештерките:)

Нејзините забави за Ноќта на вештерките станаа познати исто колку и нејзината кариера како модел, па оттука не ни е ни чудно што супермоделот Хајди Клум обожава да се маскира на овој популарно страшен ден.

Секоја година, 38-годишната манекенка облекува различен костим, и тоа од секси мачка во 2007 година (Сил пак, беше маскиран во Франкенштајн), потоа во Хинду богиња во 2008 година, па во Трансформер, во страшна птица итн.

Оваа година таа нема да носи еден, ами два костими. Едниот за во Лас Вегас, а другиот за во Њујорк. Едниот костим е страшен мајмун, а другиот е анатомско тело со коски и мускули.

Погледнете и исплашете се

 

 

Напиши коментар