ШоуБиз

Ким Кардашијан во бурка

Позната е по добриот вкус за мода на кој би ѝ подзавиделе многу холивудски звезди. Се работи за Ким Кардашијан која овој пат си одбра доста интересен стајлинг, во кој беше закопчана до грло.

За време на посетата на Дубаи, Ким одлучила во целост да ја запозне арапската култура, па во една продавница за облека, си купила права муслиманска облека или традиционално наречена – бурка.

Изненадените очевидци успеале да ја фотографираат преубавата ѕвезда, а таа својата фотка си ја објави и на Твитер.

Напиши коментар