Мода

Кои чевли за венчавка се сега во тренд?

Чевлите за венчавка пред се мораат да бидат удобни, за да можете без никаков проблем да издржите цел ден. Бојата и обликот на чевлите треба да биде во стил на венчаницата. Би било идеално кога би можеле да најдете иста нијанса како венчаницата.

Внимавајте со високите потпетици, особено ако сте тип кој секојдневно носи високи потпетици. Сите знаеме дека високите потпетици се секси, но ако цела вечер поминете со високи потпетици следниот ден сигурно нема да бидете среќни. При изборот на високи потпетици водете сметка да  визуелно одговарате со вашиот партнер.

Салонките се секогаш модерни и се добар избор да бидат чевли за венчавка, уште ако се сатенски изгледаат елегантно и одлично би одговарале со венчаницата. Бидете внимателни при изборот на чевли, треба да бидат удобни и безболни за да го издржите најважниот ден.

Напиши коментар