ШоуБиз

Кои костими ги носат познатите за време на “Ноќта на вештерките”?

Многу често знаат вакви костими да носат и на обични јавни настапи, но овој пат ова се фотографии кои се направени на познатата “Ноќ на вештерките”.

Некои нема да може да ги препознаете, но некои сме навикнати да ги гледаме како да се дел од парада.

Со сигурност не може да погодите кој е ова, се до моментот кога ќе стигнете до нејзините нозе. Овие преубави нозе се добро познати. Хајди Клум маскирана како секси гавран:)

Кристина Милан како бубамара.

Холи Медисон со непотребниот кич како и секогаш глуми кралица.

Парис Хилтон како балерина. Барем на маскенбал да и се исполни желбата да биде балерина:)

Џенет Џексон со половична маска:) До половина маж со мустаќи, а надоле сукња:)

Уште една маска на Хајди Клум. Мора да признаеме дека таа е дамата со најинтересни идеи, но и изведби:)

Сестрите Кардашиан маскирани, но ништо ново. Ова е за нив нормален, секојдневен аутфит:)))

Напиши коментар