Мода

Колекцијата “ Fabulous Legs “ од Fornarina за Есен/Зима 2011/12

Италијанската модна куќа Fornarina ја представи извонредната женска колекција за Есен/Зима 2011/12. Новата линија е наречена “ Fabulous Legs “ и е ориентирана кон младите жени, кои сакаат да изгледаат сексипилно но не и вулгарно.

Колекцијата содржи разнообразни модели деним, кои се комбинирани со ефектни најчесто кожени кратки до половината палта. Навистина прекрасна колекција, погледнете:

Напиши коментар