ШоуБиз

Мајкл Даглас на диета со хот дог:)))

Овој актер, моментално е гостин на еден голф турнир во Шкотска. Мајкл (67) вели дека многу јаде бидејќи поради болеста доста ослабел. Сопругата му била најголема потпора во тешките моменти.

Со чувствувам одлично и за време на викендов максимално се забавувам од причина што веќе неколку години не сум играл голф. Ми недостигаше таа игра неверојатно многу.

–        Ги оставив зад себе лошите работи. Се здебелив дури осум килограми бидејќи постојано јадам – додава релаксирано.

Додека играл голф, си јадел хот дог, а помошникот му ја носел опремата за играње. Во август 2010 година му бил дијагностициран рак на грлото и долго време одел на хемотерапија. Терапијата му помогнала да се излечи.

Најголема поддршка му била сопругата Кетрин Зета Џонс (42), која поради шокот што сопругот смтрно се разболел, завршила на психијатрија. Дијагнозата вели дека страдала од биполарно пореметување кое предизвикува нагли промени во расположението, а болеста се контролира само со лекови.

Напиши коментар