Керозин

Maserati Quattroporte

Maserati Quattroporte остава солиден избор за премиум седан купувачите кои сакаат да се забавуваат возејќи го возилово со многу карактериски. За оние кои не знаат Quattroporte има мотор создаден од Ферари. Името Quattroporte се однесува на бројот на вратите кој ги поседува ова стилско седан возило. Велиме „стилски“ бидејќи Quattroporte беше на пазарот некое време, за време на 2011 имаше некои естетски и ентериерски промени кои ги доближија до седан меинстрим (тренд) компетицијата. Ниеден Mercedes-Benz S550 може да му парира на Quattroporte единствената појава, со оглед дека автомобилот може да го имате за помалку пари отколку Maserati-то. Но само едно притискање на педалата на Quattroporte е доволно да исчезне сомнежот и каењето кај купувачот.

Основниот модел Quattroporte е добива сила од 4,2 литарниот V-8 мотор со производство на 400 коњски-сили, а тоа е доволно да постигнете од 0-60 mph спринт за 5,5 секунди. Ако тоа едноставно не е доволно, погледнете го Ѕ моделот, кој моментално доживува надоградби во екстериерот според примерот на Sport GTS trim. Sport и Sport GTS ја добиваат својата моќ од 4,7 литарскиот V-8 мотор со способност за развивање од 0-60 mph за 5,3 секунди.

Опсег:

Тело/стил: Седан

Мотор: 4,2Л, V-8, 4.7Л V-8

Трансмисија: шест-брзински автоматик, шест-брзински авто-клуч менуал

Модели: Quattroporte, S, Sport GTS

 

 

Toa што ќе ви се допаѓа :

-Италијански стил, надограден мултимедијалне систем, мускуларна механика, неповторлив шарм

Тоа што нема да ви се допаѓа:

-Лимитирачка дилерска мрежа и големата потреба за гориво.

Напиши коментар