← НАЗАД НА БОЗА
BMW M3 и M8 Gran Coupe во Nurburgring

BMW M3 и M8 Gran Coupe во Nurburgring

На познатата патека Nurburgring Nordschleife, се тестираат новите модели на BMW M3 и M8 Gran Coupe, што треба да се презентираат оваа година. Новата генерација на BMW 3...

Керозин | Нема коментари

И добрата кола не му помогна да го заврши кругот!

И добрата кола не му помогна да го заврши кругот!

Пред некое време имавме објавено видео во кое егото го доведе човекот до судир со банкината. Глупоста и потребата да се докаже дека е мачо мен, може...

Керозин | Нема коментари

Сораја – луксузна суперјахта!

Сораја – луксузна суперјахта!

Сораја е луксузна супер јахта дело на брендот Denison Yacht Sales, со докжина 46,5 метри, со екстериер и ентериер кои се право ремек дело на Алеша Братин. Ова е...

Керозин | Нема коментари

Yamaha Tricity е идеален мотор на три тркала

Yamaha Tricity е идеален мотор на три тркала

Со нова шасија и три тркала, Yamaha Tricity,  e тенок и лесен мотор, што ја зголемува можноста за пријатно возење и удобност. Освен очекуваното добро влегување...

Керозин | Нема коментари

Ферари 458 – Во златно издание (Видео)

Ферари 458 – Во златно издание (Видео)

Ју Тјуб корисникот Shmee 150 често не изненадува со одлични снимки, особено од обласата на Велика Британија. Денеска ни го носи Ферари 458, кој во целот е...

Керозин | Нема коментари

Тојота го претстави прототипот TS040 hibrid Le Man

Тојота го претстави прототипот TS040 hibrid Le Man

Само неколку дена пред официјалните тестирања за Светскиот ендуранс шампионат 2014, Тојота во јавноста ги пушти првите слики и податоци за новиот TS040 hibrid...

Керозин | Нема коментари

Стигнаа два нови модела Астон Мартин

Стигнаа два нови модела Астон Мартин

Астон Мартин ги објави првите фотографии и податоци за два нови модела, со кои производителот ќе го обележи својот роденден.. Како што и надоликува...

Керозин | Нема коментари

Масерати ГТ во злато и кристали

Масерати ГТ во злато и кристали

Ова да не го сторија, никој немаше да го примети овој автомобил на улиците... Веројатно е голема фрустрација за луѓето со големо его и многу длабок џеб,...

Керозин | Нема коментари

Новиот Дукати Дивел излегува во 2015

Новиот Дукати Дивел излегува во 2015

Моторот располага со двојни свеќици во секоја од своите четири-вентилни глави. Развива 162 коњски сили, исто како и претходниот модел, но својата наголема...

Керозин | Нема коментари

Стигнуваат два нови Загата од Астон Мартин

Стигнуваат два нови Загата од Астон Мартин

Астон Мартин својот роденден ќе го прослават со италијанската дизајнерска куќа и со каросериската работилница Загато, со кои делат богат историјат и...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk