Категорија

Керозин

Категорија

Рускиот премиер во Неделата седнал во Ф1 болид и достигнал брзина од 150 км / ч. Путин минатиот месец потпишал договор со Ф1 шефот Берни Еклстоун, за настап на Формула 1 трките во Русија негде почеток на 2014 година, а неговото тест-возење во Неделата може да ја подигне популарноста на…