Керозин

Путин ја донесе F1 во Русија

Рускиот премиер во Неделата седнал во Ф1 болид и достигнал брзина од 150 км / ч.
Путин минатиот месец потпишал договор со Ф1 шефот Берни Еклстоун, за настап на Формула 1 трките во Русија негде почеток на 2014 година, а неговото тест-возење во Неделата може да ја подигне популарноста на овој спорт во Русија.
Знаеме дека Путун е човек од акција и не му беше никаков проблем да седне во Ф1 болидот, знаејќи дека леташе со авион во Чеченија, прикажа некои од неговите џудо вештини, дури помогна и во гасењето на пожарите во Русија.

Напиши коментар