← НАЗАД НА БОЗА
Бекам застана и зад брендот за коли – Јагуар!

Бекам застана и зад брендот за коли – Јагуар!

“Отсекогаш сум се восхитувал на стилот кој го има Jaguar, но и силниот звук на моторот кој го следи. Секој детал на автомобилот е Британски. Чест ми е да...

Керозин | Нема коментари

Необично убава, безимена јахта!

Необично убава, безимена јахта!

Оваа јахта е удобна и луксузно исто колку што е и необична. Палубата за сончање има необичен базен со рачно направени светло сини керамички плочи, кој е...

Керозин | Нема коментари

Ова не е GTA, ова е вистинска трка на автомобили!

Ова не е GTA, ова е вистинска трка на автомобили!

GTA е добро позната игра за гејмерската публика, дури некој од нив ја викаат искомерцијализирана игра со коли. Тоа што е снимено од хелихоптер е крадење...

Керозин | Нема коментари

Алфа Ромео 4Ц е новиот “најбезбеден автомобил”

Алфа Ромео 4Ц е новиот “најбезбеден автомобил”

Алфа Ромео 4Ц оваа година е избран за “најбезбедно возило”. Автомобилот во својата нова улога за прв пат ќе се појави на 12. и 13. април, кога ќе се возат...

Керозин | Нема коментари

Автомобилска забава во Дубаи!

Автомобилска забава во Дубаи!

Сите знаеме како се забавуваат и колку пари се вртат во источниот дел од полутопката, а посебно во земјите богати со нафта. Дубаи пак е посебно позната по...

Керозин | Нема коментари

Кога пајакот ќе проба да земе Ламборџини

Кога пајакот ќе проба да земе Ламборџини

Луѓето од пајак служата се измачија со еден бел автомобил, а изгледа дека повеќечасовната борба, скапото Ламборџини ја плати со гребнатинка....

Керозин | Нема коментари

Убавецот од половина милион евра ја засени Женева (Видео)

Убавецот од половина милион евра ја засени Женева (Видео)

Побарувачката за луксуз ни оваа година не е недостаток, а меѓу несекојдневните автомобили најмногу се исктакна убавецот на Бугати- Витезе. Идните...

Керозин | Нема коментари

Комбе од дрво?

Комбе од дрво?

Кинезите направија електричното мини комбе со седум седишта, кое е долго четири метри, и се нарекува Umut. Она што овој модел го издвојува од останатите...

Керозин | Нема коментари

Ова е најскапиот мотор во светот!

Ова е најскапиот мотор во светот!

Цената на Ecosse FE Ti XX ќе биде 300.000$ и кој ќе има 2,4 литарски алиминиумски мотор кој на располагање ќе има 225 коњски сили. Изгледот на овој мотор е агресивен...

Керозин | Нема коментари

Шегите во формула еден!

Шегите во формула еден!

Марк Вебер поради дефект на болидот не успеа да го извози последниот круг од неделната трка. Алонсо го забележал пријателот на стазата и одлучил да го...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk