← НАЗАД НА БОЗА

Стигнаа два нови модела Астон Мартин

Стигнаа два нови модела Астон Мартин
2600 Читања

Астон Мартин ги објави првите фотографии и податоци за два нови модела, со кои производителот ќе го обележи својот роденден..

Како што и надоликува својот роденден Астон Мартин ќе го прослависо италјанската дизајнерска куќа и каросериска работилница Загато со кои дели богата историја и наследство..

Се работи за моделите BS Coupe Zagato Contennial и DB9 Spyder Zagato Centennial, модели кои се осмислени и изработени спрема нарачка, а под чива каросерија се стандардните компоненти на Астон Мартин.

 

luksuz automobili aston martin zagato (1) luksuz automobili aston martin zagato (2) luksuz automobili aston martin zagato (3) luksuz automobili aston martin zagato (4) luksuz automobili aston martin zagato (5) luksuz automobili aston martin zagato (6) luksuz automobili aston martin zagato (7)  luksuz automobili aston martin zagato 9

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk