← НАЗАД НА БОЗА
Што се може да добиете доколку купите поволен автомобил?

Што се може да добиете доколку купите поволен автомобил?

Дали сте сигурни дека автомобилот што го купувате на старо е баш таков како што продавачот ви го опиша? Купувањето поволен автомобил е мачка во вреќа и...

Керозин | Нема коментари

Луксузната Panthera суперјахта

Луксузната Panthera суперјахта

Најновата Banetti суперјахта, Panthera, со должина од 47 метри е спортски, модерен брод, со дизајн заснован на удобност... Овој моќен алуминиумски брод е многу...

Керозин | Нема коментари

Овој ѕвер вози 441км на час! (Видео)

Овој ѕвер вози 441км на час! (Видео)

Станува збор за “The Koenigsegg One: 1”, кој од нула до 200 километри на час забрзува за само 20 секунди. Овој ѕвер беше претставен на Саемот за автомобили во Женева,...

Керозин | Нема коментари

Колку пати сте сонувале ова да го направите?

Колку пати сте сонувале ова да го направите?

Често имаме сонови, кои со кои сакаме да направиме штета, а притоа да не бидеме казнети. Епа во видеово се случува токму тоа. Колите им ги прска со спреј,...

Керозин | Нема коментари

Не ја лутете својата жена, затоа што подоцна ќе се каете!

Не ја лутете својата жена, затоа што подоцна ќе се каете!

Жените не се предвидливи кога ќе се налутат. Некогаш прават работи што подоцна ќе се каат, ама некогаш се сигурни дека кога сакаат некого да повредат, тоа...

Керозин | Нема коментари

Формула за на улица: Тојота купе FT-1

Формула за на улица: Тојота купе FT-1

“Тојота” во Детроит ја претстави FT-1 , првата студија на купе моделот кој воедно ни наговестува и правецот на дизајнот на своите идни спортски...

Керозин | Нема коментари

Најсекси автомобил според Плеј Бој

Најсекси автомобил според Плеј Бој

И покрај тоа што Плеј Бој секогаш избира најсекси женско тело, односно жена, сега тоа го направи и за автомобилите. Погледнете кои според нив се најсекси...

Керозин | Нема коментари

Женева 2014: Верзијата Revolution како последна Pagani Zonda

Женева 2014: Верзијата Revolution како последна Pagani Zonda

За прв пат претставена во дамнешната 1999. година, Pagani Zonda конечно оди во заслужена “пензија” со специјална едиција “Revolucion”, која е претставена на...

Керозин | Нема коментари

Казна што секој би ја посакал!

Казна што секој би ја посакал!

Питер е преправен во работник на паркинг сервис. Тој намерно им ставаше казни за погрешно паркирање, чии сопственици на автомобилите се во близина или...

Керозин | Нема коментари

Што не очекува во иднината на авто пазарот

Што не очекува во иднината на авто пазарот

Секогаш размислуваме за иднината, а кога се работи за технологии и честопати и не грешиме. Михаил  е концептуален уметник од Москва кој дизајнира...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk