← НАЗАД НА БОЗА
Хонда растура и кај Моторите

Хонда растура и кај Моторите

Во Осака Хонда претстави 2 нови мотори. NM4-01 модел е црното чудовиште додека, нејзиниот бел колега е наречен NM4-02. Во овој мотор се вклучени странични кутии...

Керозин | Нема коментари

Porsche заработува 16.700 евра по продадено возило

Porsche заработува 16.700 евра по продадено возило

На секое испорачано возило, производителот Порше заработува по 16.700 евра. Позади нив стои Бентли со заработени 15.500 евра за едно возило. Третопласиран е...

Керозин | Нема коментари

Пристигна новиот Харли Дејвидсон!

Пристигна новиот Харли Дејвидсон!

httpv://www.youtube.com/watch?v=6M7753xpyws Харли-Дејвидсон пристигна во нова верзија за 2014 - „Super Low 1200T“.. Направен е на веќе докажаниот рам Спортстер 1200, овој мотор се...

Керозин | Нема коментари

Љубов без граници: Porsche Racing од Lego

Љубов без граници: Porsche Racing од Lego

Кога сте прав обожавател на автомобилите, ако се што ќе погледнете ви делува како форма на автомобил, а и плус ако сте останале сеуште “дете во душата”...

Керозин | Нема коментари

Втроглаво скапа јахта Quattroelle

Втроглаво скапа јахта Quattroelle

Погледнете ја фантастичната јахта Quattroelle во која може да уживаат оние со неверојатно длабоки џебови. Да би ја изнајмиле оваа јахта на седум ден,...

Керозин | Нема коментари

Луксузната суперјахтата Какос В

Луксузната суперјахтата Какос В

Бродоградилиштето Адмирал Тецномар ја претставува својата нова суперјахта од 40 метри наречена  Какос В.Јахтата своето деби го имаше на саемот за Јахти...

Керозин | Нема коментари

Ова е најскапиот автомобил во светот!

Ова е најскапиот автомобил во светот!

Ова е ѕверот на патиштата кој чини 8 милиони долари. Автомобилите веќе не се прават само за својата брзина, туку и за својата скандалозна и луксузна...

Керозин | Нема коментари

Рено смисли нов начин за отварање хаубa

Рено смисли нов начин за отварање хаубa

Постојано се работи на нови изуми и како да се напреднат технологиите во сите сфери од животот. Така за малиот и нов Renault Twingo кој е работен и развиен со...

Керозин | Нема коментари

Научете како да паркирате паралелно. Засекогаш! (Видео)

Научете како да паркирате паралелно. Засекогаш! (Видео)

Како што можете да видите во видеото, не е неопходно да бидете врвен возач за да го паркирате автомобилот во малку потесен простор – едноставно треба се...

Керозин | Нема коментари

Орфиро – електричен мотор!

Орфиро – електричен мотор!

Овој крузер со батерија е направен во Холандија. Основач на компанијата е Александар Стег. Тој Вели дека се работи за елегантен, флуиден екстериер кој...

Керозин | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk