Sweet Home

Најдобрите луксузни куќи на “најмоќните” ѕвезди на денешницата

Кога познатите купуваат куќа, тогаш се спремни да дадат милиони за тоа, само да го добијат она што го бараат. А, тие не бараат обични куќи со неколку спални соби. Нивните барања се повеќе од нормалното и потребното. Па така купуваат куќи со приватни аеродроми, тениски игралишта, домашни кина, поглед кон рајот….

Погледнете ги 10-те најубави куќи на познатите:

Куќата на Доналд Трамп

Во оваа куќа на Трамп, која е една од многуте за почеток може да кажеме дека има 58 сплани соби и 33 wc. Палатата на Трамп се протега на 62.000 метри квадратни. Освен секаков луксуз куќата пружа и голема безбедност. Таа има и три засолништа од секакви непогоди, кои се направени со најисок квалитет.

 

 

Куќата на Бил Гејтс

Како би ви звучело кога за куќата би требало да платите 1 милион долари за данок на имот? За вас можеби тоа е премногу, но за Бил е ситница. Ова е рајот на Гејтс.

 

 

 

 

Куќата на Аврил Лавињ

Оваа куќа е за двајца! Да појасниме така смета Аврил. Во неа има 10 спални соби, 8 бањи, и 10 гаражи…

 

 

 

 

Куќата на Еди Марфи

Рајот на Еди Марфи изгледа како најлуксузниот хотелси ризорт. Тука може слободно да прими 200 гости.

 

 

Куќата на Џон Траволта

Освен тоа што Џон ужива во палатата им обезбеди и место на неговите најголеми миленичиња, авионите

 

 

Куќата на Вил Смит

Ова е рајот на Вил Смит и неговото семејство. Иако се сметаше дека има доволно простор за секого и не пости простор за кавга, сепак ете не се испостави како точно. Сепак Вил и Џада се разведоа.

 

 

 

Куќата на Том Круз

Ова е царството на Том каде живее повеќе од 15 години. Во ова царство тој го поминува времето заедно со Кејти Холмс, неговата сопруга и ќеркичката Сури.

 

 

 

Куќата на Дејвид и Викторија Бекам

Се чини дека конечно го најдоа идеалниот дом според нивните барања и потреби. Ова е еден од имотите на Бекамови. Но, да напоменеме овој луксуз, гламур и егзотичност  ги користат само преку лето. Значи ова е само една обична викендица за нив.

 

 

 

Напиши коментар