Bridal

Најубавите катедрали за венчавки во светот

Ви ги претставуваме најубавите катедрали на светот за свадба од соништата. Повеќето од овие грандиозни и магични катедрали се стари неколку века, и се меѓу најбараните катедрали за венчавки на сите времиња:

Црквата Халгамур во Рејкјавик, Исланд

Катедралата Дуомо во Милано, Италија

Катедралата Лас Лахас во Колумбија, Јужна Америка

Капелата Свети Гилдас во Бретања, Франција

Катедралата Свети Василиј во Москва, Русија

Црквата Парапортијани во Миконос, Грција

Црквата Боргунд Став во Лардал, Норвешка

Зелената црква во Буенос Аирес, Аргентина

Кадетската капела во Колорадо, САД

Катедралата Нотр Дам во Париз, Франција

 

Напиши коментар