← НАЗАД НА БОЗА
Веренички прстени

Веренички прстени

Иако е време на корона вирусот и советите се да седиме во самоизолација, некои од нас можеби се со саканата личност во изолација, а ние сме тука да ви...

Мојата венчавка | Нема коментари

Бинди Ирвин сподели фотографии од приватната венчавка за време на пандемијата

Бинди Ирвин сподели фотографии од приватната венчавка за време на пандемијата

Ќерката на ловецот на крокодили се омажи во приватна церемонија во градините од зоолошката градина на семејството Ирвин во Австралија. Бинди Ирвин,...

Мојата венчавка | Нема коментари

Корона вирус: Овој човек со својата понуда за брак гледа позитивно на работите

Корона вирус: Овој човек со својата понуда за брак гледа позитивно на работите

Пар привремено без работа за време на пандемијата од корона вирусот, има за што да се насмее откако се сврши. Нејтан Харпер, од Норфолк, сакаше да и...

Мојата венчавка | Нема коментари

Венчавка преку пренос во живо поради корона вирусот – видео

Венчавка преку пренос во живо поради корона вирусот – видео

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=baCaqwNlDYo&feature=emb_title Забраната за свадби и други јавни настани не го спречија овој пар да го „врзе јазолот“ во Slough во...

Мојата венчавка | Нема коментари

Љубовта е посилна од сè: Парови кои се венчаа за време на корона

Љубовта е посилна од сè: Парови кои се венчаа за време на корона

Тие не дозволија пандемијата да ги расипе нивните планови. Мерките предвидени за борба против вирусот, подразбираа и забрана на свечени настани, како...

Мојата венчавка | Нема коментари

Одлични начини за прикажување на распоредот за седење на венчавката

Одлични начини за прикажување на распоредот за седење на венчавката

Како ќе го направите распоредот за седење на гостите е исто толку важно како и самите улоги на главните личности на венчавката! Размислете за овие...

Мојата венчавка | Нема коментари

Британска блогерска венчавка за која се зборуваше овој викенд Liv Purvis & Joe Galvin

Британска блогерска венчавка за која се зборуваше овој викенд Liv Purvis & Joe Galvin

Уште една британска блогерка која го кажа судбинското „да“ овој викенд, а на прославата на венчавката го собра речиси целиот лондонски блогерски...

Мојата венчавка | Нема коментари

Слики од свадбата на Меган Марл и принцот Хари кои никогаш не сте ги виделе

Слики од свадбата на Меган Марл и принцот Хари кои никогаш не сте ги виделе

Пред неколку дена беше годишнина од бракот на британскиот кралски пар, а еве што се случувало во позадината на нивната венчавка. Меган Маркл и принцот...

Мојата венчавка | Нема коментари

Најдобриот маникир за вашата венчавка: дозволете ноктите да ви заблескаат на денот на свадбата

Најдобриот маникир за вашата венчавка: дозволете ноктите да ви заблескаат на денот на свадбата

Нежен и пастелен или гламурозен со светки и бисери, изборот на маникирот за венчавка е повеќе од важен за севкупниот изглед. Кога станува збор за...

Мојата венчавка | Нема коментари

Невестински чевли на босанската дизајнерка во кои ќе се вљубите на прв поглед

Невестински чевли на босанската дизајнерка во кои ќе се вљубите на прв поглед

Ако барате невестински чевли кои се стилски понапредни од оние класични свадбени чевли, можеби ќе треба да ги разгледате чевлите со потпис на...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk