← НАЗАД НА БОЗА
19 свадбени додатоци за коса совршени за зимските невести

19 свадбени додатоци за коса совршени за зимските невести

Ако сте зимска невеста, подгответе се за волшебен свадбен ден. Свежо паднатиот снег, свежиот воздух и треперењето на светлата ја прават целата...

Мојата венчавка | Нема коментари

Венчавка на балконот на Ромео и Јулија

Венчавка на балконот на Ромео и Јулија

Барате необично и романтично место за вашата венчавка, едно од поинтересните места за венчавка е Верона, поточно балконот за кој се верува дека е оној...

Мојата венчавка | Нема коментари

Златни правила кои ви се потребни за да не го изгубите својот веренички прстен

Златни правила кои ви се потребни за да не го изгубите својот веренички прстен

Одберете ја вистинската големина Веренички прстен кој навистина ви е точен, нема да падне: "Би требало да се помачите малку за да го отстраните,...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ѕидовите со крофни се новиот тренд на свадбите и паровите сами ги прават

Ѕидовите со крофни се новиот тренд на свадбите и паровите сами ги прават

Ова е еден тренд со вкусен изглед! Во текот на годините видовме многу трендови со свадбена храна - од торти направени од мафини на нивоа до пица доцна...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ги повикуваме сите невести со мал буџет! H & M има прекрасни свадбени фустани за 35 фунти

Ги повикуваме сите невести со мал буџет! H & M има прекрасни свадбени фустани за 35 фунти

Не, и ние не можеме да поверуваме... Изборот на вашата венчаница треба да биде една од највозбудливите / нервни задачи во вашиот невестински зафатен...

Мојата венчавка | Нема коментари

Подарете им патување на младенците

Подарете им патување на младенците

"Друга чувствителна област која може да биде фантастична, но може и да создаде дополнителни компликации за младите. Најдобро е да се провери однапред...

Мојата венчавка | Нема коментари

Зошто е потребно додатно осветлување?

Зошто е потребно додатно осветлување?

"Максимумот од просторот е извлечен со детално и планирано поставување на осветлувањето. Само со осветлувањето можат да се потенцираат сите клучни...

Мојата венчавка | Нема коментари

Обои ја сама својата венчаница

Обои ја сама својата венчаница

"Изберете една или повеќе бои и дополнително декорирајте го венчалниот фустан по желба. Бидете уникатни на вашата венчавка и сите нека се вртат по вас, а...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како правилно да ја врзете вратоврската

Како правилно да ја врзете вратоврската

"Во важните моменти од животот мажот мора да биде среден и дотеран. Такво е правилото, и ништо неможете да сторите. Ако до сега не сте имале можност да...

Мојата венчавка | Нема коментари

Исто како Кејт и Меган: Кралските свадби се главната инспирација за невестите

Исто како Кејт и Меган: Кралските свадби се главната инспирација за невестите

Од двете најпопуларни свадби во историјата, невестите од целиот свет ја добија сета потребна инспирација. Тијари, долги велови и раскошна чипка се...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk