Bridal

Ренди Феноли – невестински дизајнер кој сите го знаеме

Како најверодостоен извор во индустријата за невести, мисијата на Ренди Феноли е да ја „едуцира, воздигне и да ја направи моќна“ невестата да го избере најважниот фустан во нејзиниот живот и да ја реализира сопствената убавина.

Роден на фарма за добиток во Јужен Илиноис, Ренди е најмлад од седум деца. Инспириран од неговата фасцинанција за дизајн, Ранди се научи сам да шие на рана возраст од 9 години. Страста на Ренди за мода и дизајн го води до престижниот Моден институт за технологија. Додека беше на FIT(Fashion Institute of Technology), Ренди освои неколку награди за дизајн и достигнувања. Веднаш по дипломирањето, Ренди лансираше две колекции во невестинската индустрија: Randy Fenoli for the Diamond Collection и Randy Fenoli for Dressy Creations.

Ренди е добитник на две DEBI награди (Design Excellence in the Bridal Industry), најпрестижните награди за дизајнери на невести. Од 2007-2012 година, Ренди работеше како моден директор во њујоршкиот Kleinfeld Bridal Salon, каде што советувал скоро 15,000 невести годишно.

Денес, како ѕвезда на TLC, во емисиите Say Yes to the Dress, Big Bliss, Randy Knows Best, и Randy to the Rescue, Ренди го гледаат милиони гледачи секоја недела. Со филозофијата, без разлика каква е нејзината големина, возраст или форма, СЕКОЈ жена е убава, Ренди изгледа дека може да го надмине секој предизвик. Ренди се појави како гостин на многу телевизиски емисии, вклучувајќи ги, The Today Show, The View, Rachel Ray, Extra, Get Married, и The Martha Stewart Show.

Тој исто така беше ко-домаќин на гостинската емисија која е број еден во Торонто, The Marilyn Denis Show и служеше како главен репортер за време на преносот во живо и настанот на TLC – Royal Wedding , кој се емитуваше од Times Square.

Погледнете дел од неговата колекција:

Напиши коментар