Bridal

Дијамантскиот дел од една свадбена церемонија

Дали сте подготвени да го поставите најголемото прашање во вашиот живот? Или можеби имате годишнина со вашата сакана личност.
Честитки! Дојдовте на вистинското место. Без разлика дали се чувствувате возбудени, нестрпливи, нервозни, ние сме тука за вас на секој чекор од патот, за да можете да го пронајдете совршениот дијамантски прстен и да го направите моментот незаборавен.

На крајот на краиштата, вереничкиот дијамантски прстен или дијамантскиот венчален прстен е повеќе од обично парче накит што треба да го носите. Тоа е симбол на посветеност кој треба да го види сиот свет. Дијамантските прстени се дел од убавата традиција која е поддржана со секое воодушевување, и низ среќни солзи кажано „да“!
Со толку многу труд при изборот на совршен прстен, процесот сигурно може да делува застрашувачки. Да се одбере вистинскиот стил, да се држите до буџетот, да ја знаете вистинската големина – има толку многу мали детали што треба да ги запомните.

Како да го изберете вашиот веренички дијамантски прстен

Прстените за веридба треба да го прикажат вашиот карактер како пар, како и личниот стил на оној кој ќе го носи. Значењето зад прстенот е лично и длабоко, но тоа не значи дека не можете малку да се забавувате при одлуката кој да ѝ го дадете на вашата избраничка!
Пронаоѓањето на вистинскиот дијамантски накит треба да биде исто така и чувство. Се сеќавате на првиот момент кога ја видовте вашата сакана личност и веднаш знаевте дека е посебна? Треба да го доживеете тој момент со вашиот дијамантски прстен за веридба. Широкиот избор на форми, големини и стилови значи дека навистина можете да го пронајдете вистинскиот.

Стилови на дијамантски веренички прстени

Дали барате жолто злато, бело злато или прстен од розово злато? Дали стилот на вашата сакана е поедноставен или сложен? Дали треба да се придржувате кон традиционалните дијаманти од рудниците или да пробате нешто ново со колекција на лабораториски создадени веренички дијамантски прстени.

Од кој скапоцен метал дијамантот ќе добие висок сјај, со каков пресек дијамантот ќе изгледа најдобро…

Доколку се одлучите за сет од прстени, за него и неа, ќе имате чувство на единство, а можете да ги носите цел живот.

Погледнете неколку предлози:

Ellaura Journey Three-Stone Round
$6,300.00
Enchanted Disney Fine Jewelry Cinderella’s Carriage Diamond $799.99
Enchanted Disney Fine Jewelry Aurora’s Multi-Top Diamond
$1,077.00
Enchanted Disney Fine Jewelry Princess Round Diamond
$3,199.99
Ellaura Timeless Halo and Channel Set Diamond
$2,899.99
Ellaura Glow Round Diamond Halo Yellow Gold
$2,799.99
Ellaura Harmony Quad Diamond
$2,299.99
Ellaura Harmony Diamond
$1,650.00
Kleinfeld Fine Jewelry Whitehall
$1,999.99

Напиши коментар