← НАЗАД НА БОЗА
Креативна и оригинална понуда за брак: Тој се подготвуваше 4 години и посети 26 земји

Креативна и оригинална понуда за брак: Тој се подготвуваше 4 години и посети 26 земји

Секоја девојка се надева дека ќе добие понуда за брак како од бајките, а ако сте од оние кои одамна престанаа да веруваат во среќни краеви, ова видео...

Мојата венчавка | Нема коментари

Најубавите венчаници на модната икона Карл Лагерфилд

Најубавите венчаници на модната икона Карл Лагерфилд

„Германскиот дизајнер, моден гениј, креативен директор на француската и италијанската куќа Фенди и моќта зад брендот Шанел, работеше и на дизајнирање...

Мојата венчавка | Нема коментари

6 предлози за незаборавна моминска вечер

6 предлози за незаборавна моминска вечер

Моминската вечер најчесто подразбира забава во клуб, со добра музика, танц, смеа и алкохол. Но, тоа не мора да биде така. Убави и незаборавни сеќавања...

Мојата венчавка | Нема коментари

Треба да го знаете ова при изборот на песна за првиот танц

Треба да го знаете ова при изборот на песна за првиот танц

Нашите совети ќе помогнат вашиот прв брачен танц да биде незаборавен. Дојде ред на изборот за песна за првиот танц. Претпоставуваме дека сакате да им...

Мојата венчавка | Нема коментари

Важни совети за венчавка при високи температури

Важни совети за венчавка при високи температури

Летото е прекрасна сезона за венчавка, но со себе носи повеќе проблеми. ПОТЕЊЕ Невестата мора да ја има во предвид долгата изложеност на сонце и...

Мојата венчавка | Нема коментари

Не го кажувајте судбоносното ДА на овој ден

Не го кажувајте судбоносното ДА на овој ден

Идните младенци со месеци, некои дури и со години планираат кога ќе го закажат датумот на венчавката. Сепак, она што тие треба да го знаат е дека...

Мојата венчавка | Нема коментари

Кога девојките ќе фатат бидермаер, момците обично реагираат вака

Кога девојките ќе фатат бидермаер, момците обично реагираат вака

Девојките уште од раното детство замислуваат и планираат како ќе изгледа денот кога ќе му се заколнат на избраникот на вечна љубов. Иако поголем дел од...

Мојата венчавка | Нема коментари

Најскапата ташна на светот

Најскапата ташна на светот

Најскапата ташна на светот е на познатата куќа "Mouawad" која дизајнира накит. Ташната со облик на срце, наречена „1001 ноќ“ е обложена со неверојатни 4.500...

Мојата венчавка | Нема коментари

Мал бидермаер за венчавка

Мал бидермаер за венчавка

Големиот бидермаер навистина изгледа прекрасно и гламурозно, но и букетите од три или четири цвета можат да бидат многу ефективни. Погледнете ги нашите...

Мојата венчавка | Нема коментари

Посвета на бурмата: Како и што да се изгравира на венчалниот прстен

Посвета на бурмата: Како и што да се изгравира на венчалниот прстен

Во прилог на судбоносното „да“, младенците со обврзуваат на  вечна љубов со бурми. Еве предлози како овие брачни симболи да бидат уникатни и уште...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk