← НАЗАД НА БОЗА
Кога девојките ќе фатат бидермаер, момците обично реагираат вака

Кога девојките ќе фатат бидермаер, момците обично реагираат вака

Девојките уште од раното детство замислуваат и планираат како ќе изгледа денот кога ќе му се заколнат на избраникот на вечна љубов. Иако поголем дел од...

Мојата венчавка | Нема коментари

Најскапата ташна на светот

Најскапата ташна на светот

Најскапата ташна на светот е на познатата куќа "Mouawad" која дизајнира накит. Ташната со облик на срце, наречена „1001 ноќ“ е обложена со неверојатни 4.500...

Мојата венчавка | Нема коментари

Мал бидермаер за венчавка

Мал бидермаер за венчавка

Големиот бидермаер навистина изгледа прекрасно и гламурозно, но и букетите од три или четири цвета можат да бидат многу ефективни. Погледнете ги нашите...

Мојата венчавка | Нема коментари

Посвета на бурмата: Како и што да се изгравира на венчалниот прстен

Посвета на бурмата: Како и што да се изгравира на венчалниот прстен

Во прилог на судбоносното „да“, младенците со обврзуваат на  вечна љубов со бурми. Еве предлози како овие брачни симболи да бидат уникатни и уште...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како да изгледате секси во венчаница

Како да изгледате секси во венчаница

Секоја жена на некој свој впечатлив начин може да изгледа заводливо и секси. Ова може да го постигнете со вашата венчаница, но на едноставен и умерен...

Мојата венчавка | Нема коментари

Чевли за венчавка: 10 модели на совршени чевли во боја

Чевли за венчавка: 10 модели на совршени чевли во боја

Свадбените чевли не мора да бидат бели или беж, малку боја може да му даде посебен впечаток за вашиот изглед. Ако сте избрале венчаница со класични...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ова се најчестите грешки на младенците на денот на свадбата

Ова се најчестите грешки на младенците на денот на свадбата

Младенците најчесто со месеци ја планираат својата свадба и се грижат дали сè ќе биде совршено тој ден. Сепак, понекогаш се случува работите да не одат...

Мојата венчавка | Нема коментари

Лептир-машна: Совршен детаљ за младоженецот со стил

Лептир-машна: Совршен детаљ за младоженецот со стил

Ако сакате да бидете поинакви, но сепак елегантни и со стил, дозволете лептир-машната да го краси вашиот костум. Иако вратоврските се многу почести и...

Мојата венчавка | Нема коментари

7 нови свадбени трендови што ќе ја одбележат 2019. година

7 нови свадбени трендови што ќе ја одбележат 2019. година

Новите свадбени трендови секогаш се возбудливи и убави. Погледнете што ќе биде модерно и релевантно во 2019. година и кои трендови ќе ја направат свадбата...

Мојата венчавка | Нема коментари

Спојте го неспоивото: Декорација со црвени тонови

Спојте го неспоивото: Декорација со црвени тонови

Ако не сакате една боја да доминира во вашата свадбена декорација, тогаш можете да комбинирате две бои кои можеби не одат една со друга на прв...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk