← НАЗАД НА БОЗА
Совршена шминка на венчавката

Совршена шминка на венчавката

За да направите вашата шминка на венчавката да изгледа беспрекорно, обрнете внимание на следниве работи. Сонот на секоја млада жена е на својата...

Мојата венчавка | Нема коментари

Цветен ѕид

Цветен ѕид

Фантастичниот цветен ѕид и оваа година се повеќе е присутен на венчавките... Цветниот ѕид во голема мера ќе го подобри и украси изгледот на вашиот...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ниски пунџи кои ќе ве остават без здив – најубави свадбени фризури

Ниски пунџи кои ќе ве остават без здив – најубави свадбени фризури

Пунџите се доста модерни и популарни дури и оваа година. Пунџите не воодушевуваат со нивната елеганција, грациозност и едноставност. Тие можат да...

Мојата венчавка | Нема коментари

Нокти достојни за големиот ден: Најдете ја инспирацијата за вашата венчавка!

Нокти достојни за големиот ден: Најдете ја инспирацијата за вашата венчавка!

Ноктите никогаш нема да ви бидат во центарот на вниманието, како на денот на венчавката. Негувани и обликувани кои го претставуваат императивот за...

Мојата венчавка | Нема коментари

НОВОГОДИШНИ ИДЕИ ЗА ВЕНЧАВКА ОД СОНИШТАТА

НОВОГОДИШНИ ИДЕИ ЗА ВЕНЧАВКА ОД СОНИШТАТА

"Нова Година е волшебно време и идеално време за венчавка. Ние ви нудиме 15 совети за додатно разубавување на празничното чувство и како да ја направите...

Мојата венчавка | Нема коментари

19 свадбени додатоци за коса совршени за зимските невести

19 свадбени додатоци за коса совршени за зимските невести

Ако сте зимска невеста, подгответе се за волшебен свадбен ден. Свежо паднатиот снег, свежиот воздух и треперењето на светлата ја прават целата...

Мојата венчавка | Нема коментари

Венчавка на балконот на Ромео и Јулија

Венчавка на балконот на Ромео и Јулија

Барате необично и романтично место за вашата венчавка, едно од поинтересните места за венчавка е Верона, поточно балконот за кој се верува дека е оној...

Мојата венчавка | Нема коментари

Златни правила кои ви се потребни за да не го изгубите својот веренички прстен

Златни правила кои ви се потребни за да не го изгубите својот веренички прстен

Одберете ја вистинската големина Веренички прстен кој навистина ви е точен, нема да падне: "Би требало да се помачите малку за да го отстраните,...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ѕидовите со крофни се новиот тренд на свадбите и паровите сами ги прават

Ѕидовите со крофни се новиот тренд на свадбите и паровите сами ги прават

Ова е еден тренд со вкусен изглед! Во текот на годините видовме многу трендови со свадбена храна - од торти направени од мафини на нивоа до пица доцна...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ги повикуваме сите невести со мал буџет! H & M има прекрасни свадбени фустани за 35 фунти

Ги повикуваме сите невести со мал буџет! H & M има прекрасни свадбени фустани за 35 фунти

Не, и ние не можеме да поверуваме... Изборот на вашата венчаница треба да биде една од највозбудливите / нервни задачи во вашиот невестински зафатен...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk