← НАЗАД НА БОЗА
Ѕидовите со крофни се новиот тренд на свадбите и паровите сами ги прават

Ѕидовите со крофни се новиот тренд на свадбите и паровите сами ги прават

Ова е еден тренд со вкусен изглед! Во текот на годините видовме многу трендови со свадбена храна - од торти направени од мафини на нивоа до пица доцна...

Мојата венчавка | Нема коментари

Ги повикуваме сите невести со мал буџет! H & M има прекрасни свадбени фустани за 35 фунти

Ги повикуваме сите невести со мал буџет! H & M има прекрасни свадбени фустани за 35 фунти

Не, и ние не можеме да поверуваме... Изборот на вашата венчаница треба да биде една од највозбудливите / нервни задачи во вашиот невестински зафатен...

Мојата венчавка | Нема коментари

Подарете им патување на младенците

Подарете им патување на младенците

"Друга чувствителна област која може да биде фантастична, но може и да создаде дополнителни компликации за младите. Најдобро е да се провери однапред...

Мојата венчавка | Нема коментари

Зошто е потребно додатно осветлување?

Зошто е потребно додатно осветлување?

"Максимумот од просторот е извлечен со детално и планирано поставување на осветлувањето. Само со осветлувањето можат да се потенцираат сите клучни...

Мојата венчавка | Нема коментари

Обои ја сама својата венчаница

Обои ја сама својата венчаница

"Изберете една или повеќе бои и дополнително декорирајте го венчалниот фустан по желба. Бидете уникатни на вашата венчавка и сите нека се вртат по вас, а...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како правилно да ја врзете вратоврската

Како правилно да ја врзете вратоврската

"Во важните моменти од животот мажот мора да биде среден и дотеран. Такво е правилото, и ништо неможете да сторите. Ако до сега не сте имале можност да...

Мојата венчавка | Нема коментари

Исто како Кејт и Меган: Кралските свадби се главната инспирација за невестите

Исто како Кејт и Меган: Кралските свадби се главната инспирација за невестите

Од двете најпопуларни свадби во историјата, невестите од целиот свет ја добија сета потребна инспирација. Тијари, долги велови и раскошна чипка се...

Мојата венчавка | Нема коментари

Пари како идеален подарок за младите

Пари како идеален подарок за младите

"Ајде да бидеме искрени и да признаеме дека сите најмногу сакаат да добијат пари за свадбен подарок. Со парите можат подоцна да го направат токму она...

Мојата венчавка | Нема коментари

Непријатните моменти што ќе ги преживеете на венчавката

Непријатните моменти што ќе ги преживеете на венчавката

"Сите невести и младоженци се малку нервозни пред венчавката, а тоа е сосема нормално. Но запомнете неколку работи, никој не сака да го уништи вашиот...

Мојата венчавка | Нема коментари

10 прекрасни предлози за венчаници

10 прекрасни предлози за венчаници

Погледнете ги десетте венчаници што нема да ги носите само еднаш, туку тие се фустани во кои можете да уживате во топлите денови и свечени...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk