Bridal

Слики од свадбата на Меган Марл и принцот Хари кои никогаш не сте ги виделе

Пред неколку дена беше годишнина од бракот на британскиот кралски пар, а еве што се случувало во позадината на нивната венчавка.

Меган Маркл и принцот Хари минатата година имаа извонредна свадба што ја следеше целиот свет.

Во позадина, сепак, направени се некои фотографии, кои до сега никој не ги видел, а зборуваат повеќе од илјада зборови за овој пар.

Најсвежите сопружници на британското кралско семејство прославија годишнина од брак, а целата среќа им ја надополнува новороденениот син.

Повеќето луѓе ширум светот преку директниот пренос ја видоа нивната венчавка и сите случувања на официјалната церемонија.

Надвор од јавноста се направени некои фотографии, а вие ќе можете да ги видите во следното видео.

View this post on Instagram

Happy one year anniversary to Their Royal Highnesses, The Duke and Duchess of Sussex! Today marks the one year anniversary of the wedding of The Duke and Duchess of Sussex. Their Royal Highnesses exchanged vows at St George’s Chapel within the grounds of Windsor Castle on May 19th, 2018. The selected song “This Little Light of Mine” was chosen by the couple for their recessional. We hope you enjoy reliving this moment, and seeing some behind the scenes photos from this special day. A message from The Duke & Duchess: Thank you for all of the love and support from so many of you around the world. Each of you made this day even more meaningful. Photo credit: Chris Allerton/Joe Short (B&W); PA (color) ©️SussexRoyal (B&W images and video)

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Секако дека и на овие слики се гледа среќата на Меган и Хари, но мора да признаете дека овие малку неформални фотографии ги претставуваат чувствата на младенците и нацијата.

Напиши коментар