Bridal

Фотограф направил венчавка за Лего фигури и снимил сè

Крис Волас, фотограф од Велика Британија, ги венча своите Лего фигури, ја фотографираше целата церемонија и го сними целиот настан, а ги купи невестата и младоженецот на Амазон.

Крис Валас, фотограф кој работи за Carpe Diem Photography во Велика Британија, дизајнираше многу интересна свадба.

Тој ги венча неговите Лего фигури, ја фотографираше целата церемонија и го сними целиот настан.

Не само што внимателно го организирал целиот настан, туку и маестрално го документирал покажувајќи го своето долгогодишно искуство.

„Бев неверојатно зафатен фотограф, немав слободно време, постојано фотографирав свадби, а потоа останав дома поради корона“, изјави Крис.

Со многу слободно време, Крис ја оживеа својата страст кон фигурите Лего. Тој извади 20-годишен, правлив сет на Лего и на Амазон купи невеста и младоженец од Лего.

Му беа потребни три дена да ја испланира целата свадба, да слика и да напише блог-пост.

– Беше многу забавно, толку е лесно да се биде креативен и да се одмори малку отколку кога имате многу ограничено време на вистинска свадба. Не можам да дочекам да ја продолжам приказната за невестата и младоженецот“, рече Крис.

Фиренца и Фред, невестата и младоженецот од Лего беа крајно среќни што ја прославија својата венчавка за време на карантинот поради корона вирусот.

Погледнете!

View this post on Instagram

#Legowedding with sparklers and BTS

A post shared by Carpe Diem Photography (@carpediem_photography1) on

View this post on Instagram

Behind the scenes #legowedding #lego #legophotography

A post shared by Carpe Diem Photography (@carpediem_photography1) on

Напиши коментар