← НАЗАД НА БОЗА
Must-Have костуми за капење за вашиот меден месец

Must-Have костуми за капење за вашиот меден месец

Едноделен или бикини? Тренди принт или класичен златен? Имаме листа на костими за капење. Се пакувате за вашиот меден месец? Имаме костими за капење за...

Мојата венчавка | Нема коментари

Свадбени торти во стилот на венчаницата на невестата

Свадбени торти во стилот на венчаницата на невестата

Трендот на приспособување на венчаницата со свадбената торта е многу популарен во светот. Погледнете за што се работи и оценете дали ви се...

Мојата венчавка | Нема коментари

4 совети за избор на деверуша

4 совети за избор на деверуша

Ако планирате да го следите популарниот тренд и да изберете деверуши, овие совети добро ќе ви дојдат. Тие се најдобрите другарки на невестата, често се...

Мојата венчавка | Нема коментари

Венчавка во боја на љубовта и мудроста

Венчавка во боја на љубовта и мудроста

Скоро да не постои ограничување на полето на декорација, исто како и бројот на различни варијации на одредена тема што можат да се креираат. Тиркизните...

Мојата венчавка | Нема коментари

Вереничен прстен: Кое значење има одредена боја на каменот

Вереничен прстен: Кое значење има одредена боја на каменот

Ако вашиот сакан ве изненади со веренички прстен, но никако обичен и едноставен, туку оној чиј камен е во боја, мора да сте се запрашале какво значење има...

Мојата венчавка | Нема коментари

Интересни начини да објавите дека сте верени

Интересни начини да објавите дека сте верени

Бидете креативни и необични начин известете ги вашите најблиски, дека сте верени. Најверојатно ќе сакате, веднаш по веридбата, преку статусот на...

Мојата венчавка | Нема коментари

Како да изберете свадбена торта со незаборавен вкус

Како да изберете свадбена торта со незаборавен вкус

Вкусот на тортата е исто толку важен колку и обликот и декорацијата на овој десерт. Ви даваме совети како да го направите вистинскиот избор... Светлата...

Мојата венчавка | Нема коментари

Интересни идеи за декорација со балони на вашата венчавка

Интересни идеи за декорација со балони на вашата венчавка

Ефектот што никогаш не би го замислиле ... Балоните се свечен и достапен начин за декорирање на вашиот свадбен прием. Иако можеби не сте ги замислувале...

Мојата венчавка | Нема коментари

Основни совети за избор на невестинска фризура

Основни совети за избор на невестинска фризура

Изборот на добра фризура за венчавката е пред се субјективна одлука. Без оглед на трендовите, кога ќе погледнете во огледалото, важно е дали ви се...

Мојата венчавка | Нема коментари

Bridal Fashon Week: Совршени венчаници за пролетна венчавка

Bridal Fashon Week: Совршени венчаници за пролетна венчавка

Можеби некој ќе биде изненаден од присуството на друга боја која отстапува од белата, меѓу фустаните, но токму тоа е она што го диктираат трендовите. На...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk