Bridal

Интересни додатоци за вашата невестинска фризура

Најдоброто нешто во врска со додатоците за коса е тоа што навистина го комплетираат вашиот невестински изглед, особено ако се одлучите за едноставен накит и чевли што нема да се гледаат под вашиот фустан.

Без разлика дали сте боем, модерна или традиционална невеста, додатоците за коса не се категорија што треба да се занемарува, тие во основа се накит за вашата коса – како да не ги сакате?

За класичните невести, венче, чешел или тијара со бисери се безвременски и шик додатоци и секогаш убаво одат во комбинација со превези од сите должини.

За боемски невести кои копнеат по нешто друго освен цветна круна, погледнете го изборот на шноли, гранчиња за коса или штипки со цвеќиња, мотиви на гранки или лисја.

Фризура со пердуви е совршена за гламурозната невеста додека елегантните и скулптурни парчиња во златни или сребрени варијанти се ултра модерни и за минималистички вкусови.

Во прилог ви ги претставуваме најдобрите додатоци за невестинска фризура од супер елегантни до крајно романтични.

Напиши коментар