Bridal

Бела, ванила или беж: 9 пара елегантни чевли за вашата свадба

Венчаниците се поедноставни, а тој стил го следат и чевлите, кои се украсени со елегантни линии и минималистичкиот дизајн, а одвреме навреме се појавува понекој украс како безбојни, сјајни кристали.

Деновите на венчавката имаат свои трендови, но сепак ги следат светските новости, така што во последно време сè е малку поедноставно, а чевлите се поудобни и минимално украсени.

Белата веќе некое време е хит на модната сцена, па понудата е поголема, а има и неодоливи модели во нијанси на шампањ и ванила.

Погледнете во галеријата подолу.

Напиши коментар