Bridal

Најдобрите венчаници од првата виртуелна Невестинска модна недела

Беше едноставна, но сепак убава сезона.

Невестинската модна недела беше сосема поразлична од сето она што сме го виделе досега. Идните невести во пролет 2021 година сепак успеаа да видат што нудат дизајнерите, но презентацијата беше, па добро, различна.

Тоа значеше Zoom состаноци, виртуелни колекции и во некои случаи (како Amsale и BHLDN)имаа модели кои се фотографираа од дома. Резултатот – убави слики кои беа органски и интимни. Исто како денот на свадбата.

Панделките секако беа изложени оваа сезона – се појавија на некои неочекувани места како грб и раменици во Sophie et Voilà, Nouvelle Amsale и Viktor & Rolf Mariage. Невестите, исто така, ќе имаат каде да ги сокријат кармините и телефоните следната сезона, бидејќи фустаните со џебови се дефинитивно тренд во пораст.

Не случајно, промената кон минимализмот се чинеше дека ја продлабочува сезоната.

Лесните фустани, необработените бели фустани и тесните силуети беа изложени од многу дизајнери оваа сезона. Овие фустани беа прикажани со вообичаената чипка и декорација, секако, но расположението секако беше наклонето кон едноставно.

Од минималните до оние подготвени за забава, нема зошто да не ги сакате фустаните што излегоа на виртуелната писта на оваа невестинска модна недела.

Во продолжение ги избираме нашите омилени.

Напиши коментар