ШоуБиз

Наоми Кемпел си го бричи лицето? И без веѓи остана кутрата

За потребите на сликањето за насловната страна на едно списание, манекенката Наоми Кемпбел направи доста драстичен чекор.

Не е попусто оваа манекенка толку позната во светот на модата. Таа е спремна на буквално сè со цел да стане подобра во својата работа.

Наоми со потполно издепилирани образи и тешка шминка позирала пред фотографите на списанието. И покрај необичниот стајлинг кој се состои од проѕирен корсет и сина качулка, многумина се сложија дека славната манекенка со своето примамливо деколте сеуште им пркоси на годините.

Напиши коментар