Мода

Нова колекција на Диор за пролет 2012

Претставена е новата колекција на Диор за пролет 2012. Парчињата облека од колекцијата за престојната пролетна линија се едноставни и направени од најфини материјали.

Оваа линија ја следи линијата на телото и ја нагласува убавината на женските облини. Како и во претходните колекции можете да го почуствувате допирот на високата мода кој одамна веќе е синоним на светки познатиот бренд Диор.

Оваа колекција може да се носи во сите прилики, дали е тоа посебен повод или важен бизнис состанок.

Напиши коментар