Gucci е познат во светот по високата мода и гламур од далечната 1921 година. Колекцијата за есен/зима е исполнета со интересна и креативна облека која може да се комбинира за сите пригоди.

Луксузниот бренд секогаш поставува модни трендови кои остатокот од модната индустрија го следи. Есен/зима колекцијата е исполнета со интересни модни парчиња: плетени џемпери, крзна кои сигурно ќе привлечат внимание кај модните критичари на високата мода.

Новата колекција има машка линија која ја нагласува женската елеганција. Идеална е за жени кои работат кои ја комбинираат елегантната облека со casual  стил кој моментално е атрактивен и модерен.

Напиши коментар