ШоуБиз

Погодете кој е овој убавец:)

Погледнете ја средношколската фотографија на холивудскиот актер за кој воздивнуваат милиони жени ширум целиот свет.

Магазинот „People“ два пати досега го прогласи за најсексипилен маж на планетава, а по неговото име секогаш следи фразата „вечен ерген“.

До неодамна беше во врска со италијанската убавица Елизабета Каналис, а сега ужива во прегратките на борачката Стејси Киблер.

Се работи за Џорџ Клуни, секс-симболот кој, како и цел нормален свет, поминал низ периодот на адолесценција – лоша фризура, преголеми очила за кои дури и татко му рекол дека се „неуспешен експеримент“ и акни.

Напиши коментар