Мода

Покажете ја женственоста со длабоко деколте

Модните креатори оваа есен – зима ја замислија со длабоко деколте во облик на буквата V, кое завршува некаде кај папокот.

Елегантна, женствена и секси. Ваква е модерната жената според креаторите. А освен тоа, веруваме дека ниту еден од спротивниот пол не би се спротиставил на овој моден тренд.

Она што никако не смееме да го заборавиме да напоменеме дека овие модели се носат без градник.

 

 

Напиши коментар