Мода

Преку фотографии: Дру Баримор во “Уметноста на модата”

Впечатлива фотосесија на американското популарно списание “Neiman Marcus” каде актерката преку фотографии ги презентира топ тенденциите на повеќето врвни дизајнери за сезона есен – зима 2011. Црвенокосата актерка е избрана да ја раскаже приказната на “Уметноста на модата”, врвен проект на списанието  “Neiman Marcus” каде за целта се преобразува во класична холивудска убавица од времето на златните години во киноиндустријата. Во  „The Art of Fashion” Дру ви ги презентира легендарните визии на  Giorgio Armani, Valentino, Prada, Carolina Herrera, DKNY, Emilio Pucci, Tom Ford, Gucci и Akris. Погледнете ги модните тенденции за сезонава според највлијателните дизајнери преку фотографии:

 

Напиши коментар