ШоуБиз

Сара Џесика Паркер повторно блеска

Паркер во Лондон го промовираше својот нов филм „I Don’t Know How She Does It“  и уште еднаш потврди дека има статус на стилска икона.

Големо е задоволството да се прати  Сара Џесика Перкер додека патува низ светот промовирајќи го својот нов филм.

Во Лондон позираше во познатиот хотел Сохо и ги одушеви сите фотографи со својот фустан. Фустанот не беше од оние гламурозни изданија какви што сме навикнати да гледаме кога е во прашање Сара. Овој пат таа се одлучи за фустан креиран од Prabala Gurunga, едноставен крој но необични бои и форми.

Кога би сте го опишувале овој фустан сигурно би рекле – има цветќиња, има пруги, а бојата му е розева, зелена, жолта, бела и црна и сумливо би ве погледнале.

Прекрасниот фустан збогатен со тренди црни чевли со високи потпетици дизајнирани  од Charlotte Olympia и лилјаков гердан е прекрасно комбинација

Секоја чест Џесика!!!

Напиши коментар