Мода

Шарени чанти за оваа есен

Иако есента не е шаренолика и весела, модните трендови оваа сезона имаат намера да ја обојат, оваа есен е во знакот на боите и не можете да погрешите за која боја да се одлучите. Во оваа прилика станува збор за чантата која е неизбежен додаток на outfit на секоја жена.

 

Високата мода ги лансираше фантастичните модели, а кога тие се во прашање и понатака доминираат поштарски и предимензионирани писмо-торби. Во понудата на модните дизајнери се наоѓаат прекрасни модели со средна големина која се нудат во неколку бои. Од црни за класични типови, преку портокалови па се до тиркизни модели.

 

Напиши коментар