Мода

Шерил Кол новиот гуру во светот на модата?

Шерил Кол некогашната сопруга на фудбалерот Ешли Кол, ја престави својата нова колекција на женски чевли. Многу од модните гуруа признаваат дека Шерил е дизајнерот кој има најголемо влијание врз Англичанките и нивниот избор на вистински пар чевли.

Додека нејзината колешка од истата бранша Викториа Бекам не ја симпатизира и често ја критикува нарекувајќи ја дизајнер без стил и без свое јас. Итрата Шерил на сите овие критики и возврати со тоа што облече фустан дизајниран од страна на Викториа и тоа на доделувањето на наградите „ Pride of Britain“.

На вас останува да одлучите кој е во право.


Напиши коментар