Мода

Сите во Холивуд ги носат! Неодоливите “Ruthie Davis”

Брендот Ruthie Davis е создаден 2006 година и веднаш после првата колекција прави силен впечаток на сите дами кои се во центарот на модните настани. Стилот на чевлите е глем рок, во секоја колекција се присутни метални елементи, големи монистри, високи потпетици и платформи.

Многу познати личности меѓу кои Beyonce, Lady GaGa, Katy Perry, Miley Cyrus, Hilary Duff, Leighton Meester, Alicia Keys, Lydia Hearst, Penelope Cruz, Paula Abdul, Rihanna, Michelle Williams, Avril Lavigne, Maria Bello, Lauren Conrad, Whitney Port, Kim Kardashian и многу други се големи фанови на овие навистина преубави чевли. Погледнете и ќе ви биде јасно зошто!

 

Напиши коментар