← НАЗАД НА БОЗА

Со вино протв брчки!

Со вино протв брчки!
1142 Читања

Според британските научници нешто вкусно и сочно како грозјето би можело да го даде истиот ефект како и ботоксот. Тоа е така затоа што грозјето има многу силни антиоксиданси.

Грозјето содржи посебна состојка наречена ресвератол, состојка која ја има во скапите и ефикасни креми за нега на лице наменети за зрела кожа. Тоа е состојка која кога ќе ја нанесете на лицето го дава истиот ефект како и ботоксот.

Затоа, за да ја спречите појавата на брчките јадете грозје или пијте вино, но умерено.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk