man fashion

Стилот на “New Yorker”, ефектен и достапен!

Што е тоа што го направи овој бренд толку популарен?  Бидејќи на пазарот нудат ефектна облека и на достапни цени. Затоа и е омилен бренд  на младите луѓе.

Компанијата предлага неколку различни линии – Fishbone, Fishbone sister, Amisu, Smog. Преовладува стрит тенденцијата, секојдневната и спортско елегантна гардероба со шарени принтови и разни модели и кроеви.

Сето тоа е надополнето со атрактивни аксесоари, долна облека и чевли. Во нивните колекции секогаш можете да откриете уникатно и практично парче облека, со кое да го освежите есенскиот гардеробер.

Веригата има 865 продажни пунктови насекаде во светот. Почетоците се во Фленсбург, Германија. Целиот маркетинг на компанијата се управува од нивниот главен центар во Брауншвајг, Германија.

Ова е накратко за брендот, а сега погледнете ја галеријата:

 

Напиши коментар