← НАЗАД НА БОЗА
Откриваме како брзо и лесно да ги исчистите садовите и калапите за печење

Откриваме како брзо и лесно да ги исчистите садовите и калапите за печење

Чистењето стари садови и калапи за печење од маснотии може да биде многу тешка работа. Еве неколку трикови кои ќе ви го олеснат животот во овој...

man fashion, Интересно | Нема коментари

Што да не заборавите при патување!

Што да не заборавите при патување!

Некои работи не треба да ги изумите кога патувате. За среќа, никогаш не е доцна да научите. Искористете ги шансите кои доаѓаат и запаметете: ...

man fashion | Нема коментари

Ралф Лорен со нова READY TO WEAR PURPLE LABEL колекција за мажи

Ралф Лорен со нова READY TO WEAR PURPLE LABEL колекција за мажи

Неодамна во Њујорк, за време на презентацијата на неговата машка колекција за есен 2016, Ралф Лорен изјави дека негова цел е да ги покаже мажите во едно...

man fashion | Нема коментари

Bentlеy Continental GT Monster најново од Мулинер

Bentlеy Continental GT Monster најново од Мулинер

Компанијата Mулинер е позната по своите специјални верзии на Бентли, а овој пат заедно со Монстер Аудио го направија Bentley Continental GT Monster кој изгледа и...

man fashion | Нема коментари

Луксузна колекција на Ралф Лорен

Луксузна колекција на Ралф Лорен

Ралф Лорен е горд сопственик на една од најпознатите колекции на автомобили во светот, со модели како Порше, Ферари, Ламборгини или Јагуар, кои се удобно...

man fashion | Нема коментари

Златна колекција за златен јубилеј

Златна колекција за златен јубилеј

По повод 50 то јубилејно издание на Super Bowl, Nike лансираше златна колекција на чевли и облека за мажи, жени и деца. Погледнете ги гламурозните модели кои веќе...

man fashion, Мода | Нема коментари

Неодоливи невестински фустани

Неодоливи невестински фустани

Романтични, раскошни, гламурозни - овие се некои од зборовите што ќе асоцираат на спектакуларните венчаници од Лазаро Перез. Новата есенска колекција...

man fashion | Нема коментари

Pal Zileri есен/зима 2014

Pal Zileri есен/зима 2014

Колекцијата есен/зима 2014 на Pal Zileri е инспирирана од бескрајниот шарм на Големото Јаболко. Стиловите кои може да ги видиме имаат заеднички елементи во...

man fashion | Нема коментари

Кит Харингтон во секси кампања за Џими Чу

Кит Харингтон во секси кампања за Џими Чу

Покрај тоа што се појави како лице на новиот парфем за мажи Џими Чу, младиот актер Кит Харингтон се појавува и како заштитно лице на нивната кампања за...

man fashion | Нема коментари

Солени крофнички со сирење

Солени крофнички со сирење

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 5 дл. млеко * 120 гр. путер * 250 гр. брашно * 8 јајца * 125 гр. сирење * Малку сол * 2 лажици павлака * 1 жолчка НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Изматете...

man fashion | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk