← НАЗАД НА БОЗА
Машка мода за пролет – пруги

Машка мода за пролет – пруги

За пролетта и летото 2014. година во машката мода еден од најважните трендови се пругите. Особено се модерни дебелите пруги. Кај поголемиот број на...

man fashion | Нема коментари

Ремек дело на часовничарите!

Ремек дело на часовничарите!

Кога говориме за саати, страста према луксузот нема граници. Француската пеперуга, бреднот на часовници - „Daniel Roth Papillion Voyageur Bulgari“, направен е еден...

man fashion | Нема коментари

Би сакале ли ваква честитка за роденден? (видео)

Би сакале ли ваква честитка за роденден? (видео)

Кога спиеме мислиме дека таму каде што ќе легнеме и ќе се разбудиме. :) Епа некогаш и не е така, посебно ако имаш луди пријатели кои сакаат...

man fashion | Нема коментари

CERRUTI 1881 – пролет/лето 2014

CERRUTI 1881 – пролет/лето 2014

Cerruti 1881 го ангажираше фотомоделот Феликс Геснуина за својата нова колекција пролет/лето 2014. Како и до сега, со неверојатна елеганција и отмени...

man fashion | Нема коментари

Полетајте во облаците со следново видео!

Полетајте во облаците со следново видео!

  Сакате да бидете пилот? Еве како изгледа таму горе во облаците. Ова прекрасно видео покажува како е на неколку километри височина на земјата. Нема...

man fashion | Нема коментари

Nike + R.T конечно во продавниците

Nike + R.T конечно во продавниците

По неколку месеци шпекулации и избор на фотографии на Инстаграм од страна на дизајнерот Рикардо Тиши, Најк конечно ја лансираше новата колекција, плод...

man fashion | Нема коментари

Безвременските Конверс и Џек Парсел!

Безвременските Конверс и Џек Парсел!

Converse гo наследи стилот на Џек Парсел и направи дополнителен чекор понатаму. Новата колекција вклучува патики и парчиња класична облека кои имаат...

man fashion | Нема коментари

Кит Харингтон за Џими Чу

Кит Харингтон за Џими Чу

Глумецот Кит Харингтон е познат по својата улога Џона Снежниот во хит серијата на HBO - Игра на Тронови е новото име на брендот Џими Чоо. Овој британски...

man fashion | Нема коментари

6 хавајски парчиња облека кои морате да ги имате оваа пролет

6 хавајски парчиња облека кои морате да ги имате оваа пролет

Облеката која истакува преголеми цветови со силни бои, своевремено стана кич, но оваа пролет се врати во мода! Еве што би требало да имате во вашиот...

man fashion | Нема коментари

Модни совети како да не погрешите!

Модни совети како да не погрешите!

Мора да знаете дека дeвојките ве скенираат од глава до пети, па немој да се изненадите ако го исмејуваат вашиот стил на облекување. За во иднина да не...

man fashion | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk