← НАЗАД НА БОЗА
Мажи еве што мора да имате во плакарот

Мажи еве што мора да имате во плакарот

Како што за жената се знае, така и за мажот постојат одредени правила што мора да поседува во својот плакар и кои парчиња облека секогаш мора да му се...

man fashion | Нема коментари

Потенцирајте ги доблестите!

Потенцирајте ги доблестите!

Во истакнувањето на телесните атрибути и сокривањето на незгодните маани, облеката е првиот помошник. Главната цел е да добиете на висина. Затоа е...

man fashion | Нема коментари

Тетоважите станаа дел од стилот на човекот!

Тетоважите станаа дел од стилот на човекот!

Тетоважите во денешно време станаа моден тренд и моден додаток. Се сметаат дека го украсуваат телото и дека му даваат посебно знаечење на периодот кој...

man fashion | Нема коментари

Ременот како суштински дел од нашиот стил

Ременот како суштински дел од нашиот стил

Никогаш им нема крај на модните додатоци кои треба да го комплетираат нашиот имиџ. Не смееме никако да заборавиме дека покрај очилата, марамата, добрите...

man fashion | Нема коментари

Saint Laurent Есен/Зима – линија за мажи

Saint Laurent Есен/Зима – линија за мажи

Од Модната Недела во Праиз до Модната Недела во Њујорк, креативниот директор на Saint Laurent, Hedi Slimane ни ги претставува своите новитети... Овој пат ни ја...

man fashion | Нема коментари

Dior Homme 2014/2015

Dior Homme 2014/2015

Креативниот директор на Dior Homme брендот, Kris Van Assche,  ни ја претставува својата визија за совршен изглед, со новата есенска колекција, које е презентирана...

man fashion | Нема коментари

Дизајнерите на Бентли и Ролс Ројс, направија и часовници!

Дизајнерите на Бентли и Ролс Ројс, направија и часовници!

Дизајнерите на автомобили Роберт Силкстон и Енди Шо одлучија да им покажат на Швајцарците како се прават часовници во Британија. Токму затоа измислија...

man fashion | Нема коментари

Изберете хит модел очила за сонце!

Изберете хит модел очила за сонце!

Откако изгреа сонцето, сфативме дека како моден детаљ мораме и треба да ги вклучиме и очилата. Постојат различни типови и соодветно вашата форма на...

man fashion | Нема коментари

Фан се шокираше откако Кајли Миног запеа во теретана само за него!

Фан се шокираше откако Кајли Миног запеа во теретана само за него!

Популарната пеачка го одушеви обожавателот и запеа само за него, во салата во која вежбаше. Кајли Миног за својот британски фан приреди настап во...

man fashion | Нема коментари

Шик совети како да ја врзете краватата!

Шик совети како да ја врзете краватата!

Краватата денес може да се носи апсолутно со сè, со фармерки, сако или костум, а од мажот секогаш и во секоја прилика прави господин. Но сепак, не е мал...

man fashion | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk