man fashion

Луксузна колекција на Ралф Лорен

Ралф Лорен е горд сопственик на една од најпознатите колекции на автомобили во светот, со модели како Порше, Ферари, Ламборгини или Јагуар, кои се удобно сместени на неговиот имот во Њујорк …
Овај реномиран дизајнер секогаш бил инспириран од дизајнот на автомобилите и автомобилската индустрија, во потрага по суперавтомобили како уметнички дела, кои ги комбинира со елегантни материјали и мазни линии, со импресивна моќ и функционалност.
Инспириран од луксузот Ралф Лорен сега, всушност, ја прошири својата Автомобилска колекција со пет нови модели на часовници,  RL Automotive Skeleton е најубавиот од оваа линија, и првиот часовник на брендот.

Ralph Lauren - inspirisan luksuzom

Ralph Lauren - inspirisan luksuzom

Ralph Lauren - inspirisan luksuzom

Ralph Lauren - inspirisan luksuzom

 

 

 

Напиши коментар